MAŠA OSOJNIK ZNOVA MED RUMENOSRČNIMI
- ŽNK Radomlje

- 46 minutes ago
- Branje traja 2 min
S ponosom predstavljamo drugo poletno okrepitev članske ekipe ŽNK Radomlje Medex. Med rumenosrčne se vrača Maša Osojnik!


Enaindvajsetletnica se v Ženski nogometni klub Radomlje vrača po treh letih, ki jih je preživela pri ljubljanski Olimpiji. Maša, sicer nekdanja članica mlajših selekcij Krima, je rumeni dres nosila v sezonah 2021/22 in 2022/23. V tem obdobju je na 38 članskih preizkušnjah dosegla 17 zadetkov.
Radomljanke z Mašo dobivajo igralko, ki je v članski konkurenci odigrala že več kot sto tekem, na svojem računu pa ima 58 doseženih golov. Statistično najučinkovitejša je bila zadnja sezona, v kateri je bila s 30 zadetki peta strelka državnega prvenstva.
»Vesela sem, da se vračam v to sredino. Vidim, da se tukaj dela odlično, to pa me je tudi pritegnilo, da se vrnem nazaj v Radomlje. Veselim se novega poglavja moje kariere,« je po tem, ko je po treh letih vnovič oblekla rumeni dres, priznala povratnica med Radomljanke.
Maša je s širokim nasmehom na obrazu priznala, da se je v Radomljah v obdobju treh let spremenilo veliko. Tako v športnem parku kot v klubu, ki raste iz sezone v sezono. Plod tega je tudi letošnji dosežek in uvrstitev v evropska tekmovanja: »Tudi zame bo to nekaj novega, se pa tega nedvomno zelo veselim. Mislim, da imamo dobro ekipo, ki lahko veliko pokaže tudi v Evropi.«
Napadalka, ki je novembra 2024 na pripravljalni tekmi proti Hrvaški debitirala v dresu izbrane vrste Slovenije, z veseljem vstopa v drugo poglavje rumenosrčne zgodbe: »Pričakujem, da bom še bolj napredovala. Veselim se tega, da spoznam dekleta, ki jih še ne poznam, z nekaterimi od njih pa sem že igrala. Mislim, da bo to tudi zame pomembna popotnica za prihodnost.«
»Iskali smo profil igralke, ki lahko nadomesti odsotnosti, ki so se zgodile po koncu prejšnje sezone. Želimo si, da konkurenca v ekipi vse posameznice pelje v dodaten napredek, saj mora vsaka igralka po uspešni prejšnji sezoni z delom in odnosom narediti korak naprej na in izven igrišča,« pa je dodal strateg rumenosrčnih Matej Rožič Mavrič.
Maša Osojnik je druga okrepitev rumenosrčnih, članski ekipi ŽNK Radomlje Medex se je to poletje pridružila tudi Mirjam Kastelec.
FOTO: Aljoša Cankar





Komentarji