top of page

KADETINJE DO NOVE ZMAGE, NIZ SELEKCIJE DU15 KONČAN V IDRIJI

S koncem oktobra se je končala zmagovalna serija selekcije DU15, ki je klonila v Idriji. Kadetinje so se podaljšanja uspešnega niza razveselile v dvoboju z ŽNK Rogatec Šentjur.

Radomeljske kadetinje so tudi v osmem krogu vknjižile novo zmago. Varovanke Karmen Ulbin so niz brez oddane točke nadaljevale v obračunu z Rogatec Šentjurjem. Mrežo nasprotnic je po nekaj sekundah igre Naja Poje Mihelič, ki je v 28. minuti zadela še enkrat. Še prej je domače vodstvo podvojila Špela Gerbec, izid prvega polčasa pa je postavila Ajda Zajc. V peti minuti nadaljevanja tekme je bila natančna kapetanka Nea Podbevšek, sedem minut kasneje je za vodstvo s 6:0 zadela Katjuša Kern. V zadnji četrtini tekme so padli še štirje zadetki, dvakrat sta se veselili najboljši strelki prvenstva, Lea Dolinar je zdaj 13 in Nikki Kobal pa pri 17 golih.

ŽNK RADOMLJE DU17 - ŽNK ROGATEC ŠENTJUR DU17 10:0 (5:0)

Strelke: Naja Poje Mihelič (1′, 28′), Špela Gerbec (24′), Ajda Zajc (38′), Nea Podbevšek (45′), Katjuša Kern (52′), Lea Dolinar (62′, 68′), Nikki Kobal (74′, 80′)

ŽNK Radomlje: Nuša Vidrih, Jona Javorič, Ajda Zajc (60′ Taia Doles), Gala Dasović Ravnik (60′ Ana Marija Kršljin Stojič), Tisa Podkrajšek, Ana Gerjolj (41′ Nika Bazjak), Lea Dolinar, Katjuša Kern, Nea Podbevšek, Naja Poje Mihelič (51′ Alicija Brinovec), Špela Gerbec (41′ Nikki Kobal). Trener: Karmen Ulbin.

ŽNK Rogatec Šentjur: Nika Kukovič, Tjaša Jasenc Jakop, Ula Omerzu, Lina Wolf, Neža Žagar, Sara Poslek, Neža Hrga, Ela Ušen, Nia Planer, Anamari Lia Turk, Marija Gvero. Trener: Matjaž Šnabl.

Selekcija deklet do 15 let je v nedeljo gostovala v Idriji in prvič to sezono oddala točke. Spopad 11. kroga državnega prvenstva je pripadel ekipi ŽNK Ledine, ki je vknjižila tesno zmago. Radomljanke so si pripravile veliko število priložnosti, imele pobudo in posest žoge, a tega niso uspele pretvoriti v zadetek. Pri tem so bile uspešnejše gostiteljice tekme, ki so za zmago zadele v 36. minuti tekme. Mrežo rumenosrčne zasedbe je zatresla Sara Vegelj, z 12 goli prva strelka nasprotnic.

ŽNK LEDINE DU15 - ŽNK RADOMLJE DU15 1:0 (0:0)

Strelka: Sara Vegelj (36′).

ŽNK Ledine: Tija Močnik, Patricija Kenda, Maša Vegelj, Sara Vegelj, Uršula Košir, Eva Obid, Neža Hvala, Eva Hvala, Naja Likar, Anneli Prezelj. Trener: Kristjan Brus.

ŽNK Radomlje: Kaja Prelovšek, Ula Osolnik, Nika Slapnik, Taia Doles, Špela Gerbec, Nika Humar, Ajda Zajc, Ana Marija Kršljin Stojič, Alicija Brinovec, Lara Volavšek, Kaja Poglednik, Ayla Skenderović, Katja Prelovšek. Trener: Monika Drobnič.

Jesenski del državnega prvenstva se za obe mladinski selekciji zaključuje ta konec tedna. Kadetinje bodo gostovale pri Krimu, mlajša ekipa pa pričakuje Renče - Primorje.